V nedeljo, 8. februarja, ob 10. uri vabljeni na Sprehod z Modro palico za dobro počutje in spomin.

Naslov srečanja je Hrast stoji v turjaškem dvori in druge zanimivosti o drevesih. Sprehod bo vodil Matjaž Mastnak, direktor Arboretuma Volčji Potok in član študijske skupine Modra palica. Pogovor bo tekel o drevesih, ki jih je France Prešeren omenil v svojih Poezijah, ter o drugih drevesnih vrstah, ki jih srečamo ob poteh.

Zbor je ob 10. uri pred vhodom v Arboretum. Sprehod traja približno eno uro. Prijave niso potrebne. Plača se vstopnino v park, sezonske vstopnice veljajo.

Toplo vabljeni med drevesa Arboretuma na dan kulture.

Program prihodnjih sprehodov v letu 2026

Nedelja, 8. marec, od 10.00 do 11.00
Kako se orientiramo v naravi
Dogodek bo potekal pod vodstvom Milana Jazbeca, vodnika Planinske zveze Slovenije. Ogledali si bomo zemljevid parka, razmislili o razdaljah in času hoje ter na poti preverjali svoj položaj v prostoru in določali strani neba z uporabo naravnih danosti.

Nedelja, 12. april, od 10.00 do 11.00
Vodenje s krajinsko arhitektko
Aprilski sprehod bo potekal pod vodstvom krajinske arhitektke Mateje Račevski iz Arboretuma Volčji Potok. Skupaj bomo odkrivali zgodbe prostora, premišljene zasaditve ter oblikovalska načela, ki soustvarjajo doživljanje Poti za spomin.

Nedelja, 10. maj, od 10.00 do 11.00
Doživite naravo ob spoznavanju gozdne terapije

Ana Hribar Podkrajšek, izvajalka gozdne terapije za starejše, nas bo popeljala v čuječno zaznavanje narave, aktivacijo čutil in preproste vaje za umiritev, dobro počutje in notranje ravnovesje.

Nedelja, 14. junij, od 10.00 do 11.00
Zgodbe iz narave na Poti za spomin
Lili Jazbec bo s pripovedovanjem med drevesi in cvetjem povezala besede z zvoki, vonji in drobnimi premiki narave. Zgodba bo tako postala doživetje, ki nas nežno poveže s seboj in s prostorom.

Nedelja, 13. september, od 10.00 do 11.00
Hoja skozi življenje

Sprehod bo vodil Ludvik Travnik. Pogovarjali se bomo o zanesljivi hoji pri starejših, o preprečevanju padcev in preizkusili preproste vaje za vzdrževanje aktivne in varne hoje.

Nedelja, 11. oktober, od 10.00 do 11.00
Zgodba o Modri palici
Izkušnje projekta Modra palica, ki združuje zdravje, naravo in kulturo ter omogoča doživljanje narave tudi osebam iz ranljivih skupin, bo predstavila vodja študijske skupine dr. Zdenka Čebašek Travnik.

Lepo vabljeni, da se nam pridružite na Sprehodih z Modro palico za dobro počutje in spomin.

Morda vas bodo zanimale tudi te povezane vsebine:

Januarski Sprehod z Modro palico z Mijo Jerman

Projekt Modra palica

Pot za spomin

Arboretum Volčji Potok se je pridružil mreži Demenci prijaznih točk

Modra klopca ljubezni in prijaznosti